Solskjaer, Beckham, Butt … co dziś robią?

Solskjaer, Beckham, Butt … co dziś robią?

SPORT
Przeczytasz w: 2 minuty
5
(2)

Liga Mistrzów 2019/2020 na długo zapadnie w pamięci kibiców. Czekając na wznowienie rozgrywek 7 sierpnia przypominamy jak Solskjaer i spółka wygrali LM w 1999 roku. Co robią dziś bohaterzy tamtego wieczoru? Jak potoczyły się ich dalsze losy po zakończeniu piłkarskiej kariery.

REKLAMA

Pamiętny wieczór

Finał Ligi Mistrzów 26 maja 1999 roku na zawsze przejdzie do historii. Legendarny stadion Camp Nou w Barcelonie, charakterystyczny sędzia główny Włoch Pierluigi Colina a naprzeciw siebie aktualni mistrzowie Anglii i Niemiec.  Cały piłkarski świat wstrzymał oddech a także zwrócił swoje oczy ku Barcelonie. Jednak zanim mecz w Hiszpanii rozpoczął się na dobre Bayern objął prowadzenie. Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Mario Baslera w 6 minucie drużyna z Niemiec była bliższa wzniesienia najważniejszego pucharu klubowego. Aczkolwiek prowadzenie piłkarzom z Monachium udało się utrzymać do doliczonego czasu gry. W 91 minucie Teddy Sheringham a następnie w 93 Ole Gunnar Solskjaer zapewnili Czerwonym Diabłom zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Rezerwowi napastnicy MAN UTD zostali bohaterowi. Co dziś robią reprezentacji Anglii i Norwegii oraz ich boiskowi koledzy?

https://youtu.be/6couOsiH-oA

Solskjaer powrócił do ukochanego Manchesteru

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Ole Gunnar Solskjaer został trenerem. W 2011 i 2012 roku zdobył mistrzostwo Norwegii z FK Molde a rok później z tym samym klubem zdobył puchar tego kraju. Osiągnięte sukcesy pozwoliły mu pod koniec marca 2019 zostać trenerem Manchesteru UTD, w którym występował przez wiele lat. Dziś również odnosi sukcesy ze swoim byłym klubem.

Teddy Sheringham profesjonalną piłkarską karierę zakończył w 2007 roku. Po rozstaniu ze swoim ostatnim klubem Colchester United został menadżerem piłkarskim.

Peter Schmeichel po zawieszeniu butów piłkarskich na kołku został ekspertem telewizyjnym. Z uwagą śledzi również karierę swojego syna. Kasper Schmeichel podobnie jak jego ojciec jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Danii.

Denis Irwin – sezon 2003/2004 był ostatnim w piłkarskiej karierze reprezentanta Irlandii. Później zniknął z mediów a jego dalsze losy pozostają nieznane. Od czasu do czasu pojawia się, jako ekspert w programach telewizyjnych.

Ronny Johnsen podobnie jak Irwin jego dalsze losy pozostają anonimowe. Grę w piłkę zakończył w 2008 w Norwegii.

Jaap Stam podobnie jak Solskjaer rozpoczął pracę trenerską. Obecnie jest trenerem holenderskiego Feyenoordu. Na razie nie odnosi większych sukcesów. Jednak jego drużyny grają mądry i poukładany futbol.

Gary Neville jest kolejnym piłkarzem MAN UTD, który postanowił zostać trenerem. W latach 2012 – 2016 był nawet drugim trenerem reprezentacji Anglii. Asystentem Roya Hodgsona.

Pomocnicy i napastnicy

Jesper Blomqvist to kolejny skandynawski piłkarz grający w finale z 99 roku. Profesjonalną grę zakończył w 2010 roku i jego dalsze losy pozostają anonimowe.

Nicky Butt to kolejny trener z wychowanków sir Alexa Fergusona. W 2014 roku był asystentem Ryana Giggsa, gdy ten był trenerem Czerwonych Diabłów. Dziś pracę trenerską dzieli z biznesem. Niedawno wraz z kolegami z Manchesteru został właścicielem jednego z małych klubów piłkarskich.

David Beckham – biznesmen, właściciel klubu w Stanach Zjednoczonych a przede wszystkim celebryta. Zarabia wiele na różnych działaniach a w mediach, co chwilę możemy znaleźć wzmianki na jego temat. Doskonale łączy zamiłowanie do mody, biznesu a także piłki nożnej.

Ryan Giggs, czyli walijski trener. Wielokrotny reprezentant Walii w końcu został trenerem kadry narodowej tego kraju. Stara się uzyskać jak najlepsze wyniki.

Andy Cole grę zakończył w 2008 roku. Pojawia się w programach telewizyjnych, jako ekspert. Prywatnie zmaga się z chorobą nerek.

Dwight Yorke – asystent trenera swojego ojczystego kraju Trynidadu i Tobago. Po latach gry na wsypach powrócił do ojczyzny gdzie prywatnie wraz ze swoją ukochaną wychowuje niepełnosprawnego syna.

Oceń tekst

Kliknij gwiazdkę aby dodać ocenę!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Oceń tekst jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *