Długi czas oczekiwania, drogie kredyty samochodowe czy też wzrastające ceny życia to tylko niektóre powody spadku sprzedaży nowych samochodów w Polsce. Trwa regresja w salonach motoryzacyjnych przy jednoczesnym obleganiu portali aukcyjnych i ogłoszeniowych. To właśnie tam Polacy kupują samochody używane, które w ostatnim czasie mocno zyskały na wartości. Czasem nawet uda się na nich zarobić – podobnie jak miało to miejsce w czasach PRL gdy każdy używany maluch lub duży Fiat były na wagę złota.
Gdzie kupować?
Szukając samochodu z rynku wtórnego najczęściej zaglądamy do internetu. Wykorzystując odpowiednie filtry jesteśmy w stanie w prosty sposób znaleźć interesujące nas ogłoszenia spośród setek dostępnych. Później wystarczy wybrać interesujące nas samochody używane, skontaktować się ze sprzedającym i umówić na oględziny auta. W przypadku zainteresowania kupić samochód.
Zobacz również:
Należy jednak pamiętać, że korzystanie z portali ogłoszeniowych nie jest jedyną możliwą formą zakupu używanego auta. W dalszym ciągu istnieją w Polsce dobrze zaopatrzone komisy samochodowe. Trwa również bieżąca sprzedaż aut pozostawionych w salonach samochodowych w formie rozliczenia. Takie oferty znajdzie bezpośrednio u dealera samochodowego lub w specjalnie oznaczonych placach, na których stoją takie samochody używane. Niezależnie od wybranego miejsca zakupu zawsze należy bardzo dokładnie zweryfikować kupowany pojazd.
Samochody używane z gwarancją
Chcąc zakupić do zakupu aut z rynku wtórnego sprzedający stosują różne dodatkowe oferty i promocje. Standardem na rynku stała się dodatkowa gwarancja, bak paliwa, czujniki parkowania czy też kamera cofania. Nie drogie gadżety, zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu lub uzupełnienie wyposażenia powodują, że oferta sprzedaży jest bardziej atrakcyjna. Od razu rzuca się w oczy. Jednak tak naprawdę posiadający wysokie rabaty profesjonalni sprzedający nie ponoszą z tego tytułu znaczących kosztów. Zakup i montaż urządzeń mogą odliczyć od podatku dzięki czemu zmniejszają koszty prowadzenia swojej działalności gospodarczej.