Ruch Chorzów - Sokół Ostróda 09.04.2022 18:00

SPORT
Przeczytasz w: 3 minuty
5
(3)

14 – krotni mistrzowie Polski wygrali z Sokołem Ostróda w meczu 27 kolejki eWinner 2 ligi. Grając na własnym stadionie, podopieczni trenera Jarosława Skrobacza wygrali 3:0. Bramki zdobyli Piotr Stępień, Daniel Szczepan, a także Filip Żagiel. Wygrywając z Sokołem Ostróda Ruch Chorzów, zrobił kolejny krok na drodze do 1 ligi. Należy jednak pamiętać, że do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze 7 kolejek.

Niebiescy: Gramy o 3 punkty

Sobotni mecz przy ul. Cichej 6 pomiędzy Ruchem a przedostatnią drużyną w tabeli eWinner 2 ligi przebiegał pod dyktando Niebieskich. Drużyna z Chorzowa od początku atakowała głównie skrzydłami, lecz niemający nic do stracenia goście skutecznie się bronili. Stworzone sytuacje kończyły się niecelnym ostatnim podaniem lub złym wykończeniem. Na drodze Niebieskich stawał również bramkarz Sokoła – Paweł Rabin.

Przez większą część pierwszej połowy gra toczyła się na połowie Sokoła. Jedynie od czasu do czasu przenosząc się na połowę Ruchu. Swoje najlepsze okazje Ostródzianie stworzyli po składnych kontratakach. Jednak za każdym razem dobrze spisywał się Jakub Bielecki.

Otwarta i atrakcyjna dla oka gra obu drużyn zadowalała kibiców zgromadzonych na stadionie. Brakowało tylko bramek.

Trener miał nosa, a także pomysł na grę

Drugą połowę spotkania piłkarze Ruchu rozpoczęli w zmienionym składzie. Filipa Nawrockiego zastąpił Konrad Kasolik zaś za Wyrobę wszedł Piotr Stępień. Niebiescy przeszli na grę dwoma napastnikami. Co przyniosło skutek bardzo szybko, bo już w 47 minucie swoją drugą bramkę w barwach Ruchu zdobył Piotr Stępień. Był to zatem już drugi mecz z rzędu gdy Niebiescy zdobywają bramkę tuż po przerwie.

Po strzeleniu gola kibice Ruchu dopingowali jeszcze żywiej, czym mobilizowali swoich piłkarzy do jeszcze większego wysiłku. W dalszym ciągu rytm ataków wyznaczali skrzydłowi Tomasz Wójtowicz, a także Paweł Żuk. Jak zawsze walczył też Daniel Szczepan, który w 57 minucie zdobył swą dziesiątą bramkę w tym sezonie, a drugą w meczu z Sokołem. Zdobywając gola, został najlepszym strzelcem Chorzowian w tegorocznych rozgrywkach.

W 60 minucie kolejnej zmiany dokonał trener Skrobacz. Na boisko wszedł Jakub Malec, zastępując zmęczonego Pawła Żuka. W tym samym czasie doszło również do podwójnej zmiany w drużynie gości. Wojciech Figurski wpuścił na boisko Rugowskiego, a także Mazurowskiego zdejmując Słupskiego i Zyznowskiego. Jednak zmiany w drużynie Sokoła nie przyniosły skutku. Dlatego, też w 68 minucie trener gości wpuścił na boisko Arturo Liasa za Łukasza Świętego.

Ruch Chorzów: Gramy dalej

Po strzeleniu dwóch goli Ruch dalej prowadził grę, zaś Sokół próbował kontratakować. Jednak najgroźniejszą sytuację stworzył po rzucie wolnym wykonywanym w 76 minucie. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego obronił Bielecki. Do piłki dopadł jeszcze inny gracz z Ostródy jednak i przy dobitce bramkarz Ruchu pozostał niepokonany. Minutę później Niebiescy dokonali czwartej zmiany w tym meczu. Kapitana Tomasza Foszmańczyka zmienił Filip Żagiel. W 83 minucie kolejna i zarazem ostatnia zmiana w zespole Ruchu Chorzów schodzi Patryk Sikora, a wchodzi Michał Mokrzycki.

Minutę po wejściu Mokrego na boisko kolejnego gola dla Niebieskich strzelił wpuszczony przed chwilą Filip Żagiel. Gracz Ruchu pokonał bramkarza pięknym strzałem sprzed pola karnego. W 86 – tej minucie ostatnie dwie zmiany drużynie Sokoła Dowgiałło zmienia – Malinowski zaś Turka Sobotka.

Do końca meczu gospodarze kontrolowali grę. Odnieśli zatem kolejne zwycięstwo, które dali rezerwowi. Ruch zaś po raz kolejny pokazał, że w tym sezonie ma bardzo mocną, a także wyrównaną kadrę. Obecna konkurencja w zespole jest możliwa dzięki dobrym, a także przemyślanom transferom dokonanym w przerwie zimowym przez ludzi zarządzających klubem.

Jednak w drodze po awans własne zwycięstwa nie wystarczą. Ruch Chorzów musi również spoglądać na wyniki swoich bezpośrednich rywali do awansu. W tej kolejce punkty straciła przede wszystkim Chojniczanka, która w tabeli znajduje się tuż przed drużyną ze Śląska. Dziś jednak gracze z Chojnic zremisowali z Pogonią Siedlce. Podobnie jak liderująca Stal, która dwa punkty straciła w meczu w Pruszkowie. Zatem po takich wynikach kolejne mecze rywali Ruchu na pewno będą śledzone z jeszcze większą uwagą. My również przekażemy wszystkie najważniejsze informacje. Dlatego, też śledźcie nasz portal!

źródło: YouTube.com/RuchTV

Składy Ruch Chorzów – Sokół Ostróda

Rywalizacja w drużynie Niebieskich trwa. Trener gospodarzy kolejny raz zmienił skład, czym zaskoczył niektórych obserwatorów. Tym razem na ławce rezerwowych usiadł występujący do tej pory regularnie Michał Mokrzycki, zaś jego miejsce zajął Piotr Wyroba. Do składu powrócił również najlepszy strzelec Ruchu w tym sezonie – Daniel Szczepan. Rotacja w środku pola była także podyktowana statusem juniora, jaki posiada Wyroba. Klub z Chorzowa walczy o jak najlepszą pozycję w klasyfikacji Pro Junior System, chcąc uzyskać w ten sposób dodatkowe środki do budżetu klubowego. Bo dla wychodzących z kryzysu finansowego Niebieskich każda złotówka jest niezwykle ważna. Zatem jest o co grać.