CZYTAMIWIEM
Przeczytasz w: 2 minuty
0
(0)

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie młodzieżowa reprezentacja Polski kontynuowała eliminacje do Mistrzostw Euroy U-21, które za rok zostaną rozegrane na Słowacji. W swoim siódmym grupowym meczu Polacy przegrali z Bułgarią 0:1. Na trybunach chorzowskiego giganta zasiadło zaledwie 5500 widzów.

Eliminacje EURO U-21 Polska – Bułgaria

Na początku rozgrywanego na Stadionie Śląskim meczu obie drużyny grały otwarty futbol. Zawodnicy próbowali kreować okazje do zdobycia bramek. Jednak sporo było niedokładności. Groźniej atakowali Bułgarzy, którzy w pierwszym kwadransie gry przeprowadzili dwie akcje pod bramką Polaków. Podopieczni Adama Majewskiego wybronili się. Odpowiedzieli również akcją zakończoną niecelnym strzałem Kałuzińskiego. W drugim kwadransie pierwszej połowy znów swoje szanse mieli goście. Uderzali z dystansu, przeprowadzili również kontratak po stracie naszego reprezentanta w środku pola. Wszystko jednak bezskutecznie. Tymczasem Polacy z minuty na minutę coraz dokładniej zawiązywali swoje akcje. Brakowało wykończenia. Na boisku było jednak widać, że Polacy chcą wygrać to spotkanie i dalej kontynuować dobre eliminacje. Im bliżej końca pierwszych 45 minut młodzi Polacy stwarzali coraz to groźniejsze sytuacje. Jednak strzały blokowali obrońcy rywala. Kilka razy skutecznie interweniował również bramkarz Hristov. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przewie bez zmian. Obraz gry także nie uległ zmianie. Polacy starali się atakować, a także stwarzać sobie szanse do zdobycia bramki. Gościliśmy pod bramką rywali jednak niewiele z tego wynikało. Za to jak rozgrywać skutecznie akcję pokazali Polakom goście. W 58 minucie spotkania skutecznym strzałem tuż zza pola karnego wynik spotkania otworzył Petkov. Po stracie bramki gra naszej reprezentacji nie uległa zmianie. Staraliśmy się kreować dobre sytuacje, w których jednak zawsze brakowało kropki nad i. Strzały były blokowane, niecelne lub bronił bramkarz. Im bliżej końca spotkania tym bardziej otwarta gra ze strony reprezentacji Polski i próby kontrataków reprezentacji Bułgarii. Goście koncentrowali się głównie na obronie. Selekcjoner Adam Majewski wprowadzał do gry kolejnych zawodników ofensywnych. Wciąż jednak brakowało klarownych sytuacji. W efekcie młodym Polakom nie udało się odrobić straconej bramki. Drugą połowę i całe spotkanie przegraliśmy 0:1. Młodzieżowa reprezentacja Polski gra dalej swoje eliminacje.

#Afiliacja: Konto bankowe za 0 zł

Wyjazd na EURO

Walkę o awans na MME 2025 reprezentacja Polski rozpoczęła już w 2023 r. Najpierw pokonała u siebie Kosowo 3:0, dwukrotnie Estonię (0:1 na wyjeździe i 5:0 u siebie). W listopadzie w kraju pokonaliśmy Izrael 2:1 oraz na wyjeździe ulegliśmy Niemcom 1:3. Już w tym roku jako goście ponownie pokonaliśmy Izrael 1:2, a także dziś przegraliśmy z Bułgarią 0:1.

Składy:

Polska: Tobiasz, Mosór, Bejger, Pingot, Szmyt, Szymczak (72 Włodarczyk), Marchwiński (63 Rakoczy), Kamiński (78 Pyrka), Urbański (78 Pieńko), Kałuziński (63 Łęgowski), Marczuk

Trener: Adam Majewski

Bułgaria: Hristov, Petrov, Yelenkovich, Tsenov, Shopov (72 Mirchev), Nikolov, Petkov (91 Iliev), Vasilev, Atanasov, Sorakov (80 Raychev), Stoyanov

Trener: Aleksandar Dimitrov

Sędziowie: Christian – Petru Ciochirca, Maximilian Weiss, Martin Hofler, Arnes Talic

Rewanż z Bułgarią we wrześniu tego roku. Zaś eliminacje zakończymy w październiku meczem u siebie z Niemcami.